top of page
12.jpg

על טכניקת "צביעת קהל" כבר שמעתם?!


צביעת קהל

ישנן דרכים רבות לטרגט קהל יעד, כאשר הנפוצות ביותר הן טירגוט לפי תחומי עניין או טירגוט לפי מאגרי מידע כמו מיילים או טלפונים שברשותכם. אך קיימת טכניקה נוספת ויעילה ביותר שיכולה לספק תוצאות מדויקות ביותר, אם עובדים איתה נכון - אם עדיין לא שמעתם על "צביעת קהלים" אז הגיע הזמן שתכירו!

אז מה זה בעצם "צביעת קהל" ולמה אני צריך את זה?

הרעיון מאחורי שיטה זה פשוט מאוד - אני יודע מי קהל היעד שלי, אך אני לא מצליח להגיע אליו. למצב זה יכולות להיות סיבות מגוונות: יכול להיות שזהו קהל נישתי ביותר, יכול להיות שמנהל המודעות של פייסבוק לא מאתר אותו בתחומי העניין ויכול להיות שאין לי רשימות תפוצה של קהל זה.

לכן כמקדם עלי להיות יצירתי - "צביעת קהל" עובדת בצורה הבאה:

(1) אני יוצר תוכן איכותי שיהיה מאוד רלוונטי עבור הקהל שלי. (2) אני מפיץ את התוכן הן בקידום ממומן והן בעזרת חשיפה אורגנית. (3) אני "צובע" את כל מי שבא במגע עם הקמפיין שלי, כלומר, אני יוצר קהל מעורבות על-בסיס כל מי שנחשף לתוכן שיצרתי. (4) אני מפרסם לקהל "הצבוע" שאספתי ו/או בונה ממנו קהל לוקאלייק. מכאן אפשר להמשיך לקמפיין רימרקטינג או לדייק את הקהל עם ספליט-טסט.

לא הבנתי כלום... תן לי דוגמא

במסגרת קמפיין ללקוח ותיק שלי התבקשתי לייצר לידים של אנשים המעוניינים לבנות בית בקיבוץ בצפון. כלומר, קהל היעד שלי הם אנשים שמעוניינים להעתיק את מגוריהם מהמרכז לצפון ולבנות את ביתם בקהילה כפרית. במקרה כזה אני לא יכול פשוט להקליד במנהל המודעות של פייסבוק "אנשים שרוצים לבנות בית".

לכן הרמנו רחפן לאוויר וצילמנו סרטון תדמית במהלך אחד החגים, אשר מציג לראווה את הקיבוץ, הנופים המדהימים מסביבו, השכונה החדשה שנבנית וכמובן הקהילה החמה. לאחר מכן יצרתי קמפיין צפיות (מינימום הוצאה = מקסימום חשיפה!) אשר דחף את הסרטון הזה חזק מאוד בקרב מי ששיערתי שהוא קהל היעד. תוך מספר דקות הסרטון החל לגרוף מאות לייקים, תיוגים ושיתופים - וכולם של לקוחות פוטנציאליים. כמובן שהסרטון גם נדחף אורגנית ע"י אנשי הקהילה וכך צבר מומנטום.

בתום תהליך זה היה לי ביד קהל של כל מי שצפה בסרטון. בניתי קהל מעורבות סביב הסרטון שטירגט את כל מי שצפה במינימום 3 שניות שלו ובמקביל גם קהל לוקאלייק (ניתן כמובן לדייק את הקהל ע"י טירגוט של אנשים שצפו באחוז גבוה יותר של הסרטון). יצרתי קמפיין AB-Testing (ספליט-טסט) הבוחן את שני הקהלים (מעורבות מול לוקאלייק) וקיבלתי מידע מדויק ואמין איזה מהקהלים עובד יותר טוב. עכשיו כל שנותר לי היה לשים כמה אלפי שקלים על קמפיין לידים איכותי והופה - מאות לידים רלוונטיים מצאו את דרכם ללקוח שלי ושכונה חדשה קורמת עור וגידים :)

רוצים טיפים נוספים על "צביעת קהלים"?

חשבו מה מעניין את הקהל שלכם וצרו במיוחד עבורו תוכן ללא כוונה מסחרית. למשל:

"10 דברים ש_________ שונאים". / "משפטים של ________". / "וידויים של _________". וכן הלאה...

אתם מוכרים מוצר כלשהו - חשבו על חלוקת מתנה פשוטה וזולה וצרו קמפיין צנוע. אנשים מאוד אוהבים לקבל מתנות בחינם.

צרו סרטון "חג שמח" - רצוי שיהיה מצחיק וויראלי.

יש לכם מיומנות או התמחות כלשהי? פרסמו מדריך חינמי או צרו בלוג מקצועי.

התמקדו בסרטונים קצרים וקולעים - הפלטפורמה של פייסבוק מעדיפה סרטונים כמעט על פני כל דבר אחר. לעיתים עדיף אפילו לשמור תמונה סטטית כקובץ סרטון ו"לעבוד" על פייסבוק שהיא סרטון. היא תקבל חשיפה גבוהה יותר ואתם תוכלו לקדם אותה בקמפיין צפיות ולא בקמפיין מעורבות.

בכל אחד מהמקרים המתוארים לעיל תיווצר חשיפה סביב התוכן שיצרתם, אותה תוכלו לטרגט בקהל מעורבות. וכך תוכלו להתחיל לפרסם לקהל שצבעתם.

 

רוצים טיפים נוספים על פרסום דיגיטלי? הירשמו לבלוג שלנו.

את המדריך המלא לפרסום בפייסבוק כבר ראיתם? מזמינים אתכם להתרשם ולהעמיק - יש בו כל מה שאתם צריכים לדעת על התנעת קמפיין פרסום דיגיטלי בפייסבוק, לרבות סרטוני הדרכה, והכל בחינם לגמרי!

רוצים לקבל ליווי וייעוץ מקצועי אישי בתחום הפרסום הדיגיטלי? במתחם ההדרכה שלנו יעמדו לרשותכם סרטוני הדרכה מקוונים, חוברת הדרכה ותרגולים מעשיים. במסגרת ההדרכה נלמד אתכם בהרחבה את שיטת השלבים של Fuzz Designs להתנעת קמפיין פרסום בניו מדיה. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תפרגנו לנו בלייק לעמוד העסקי ואם בא לכם לשתף אז בכלל עשיתם לנו את היום :)

רוצים לכתוב לנו או לשאול שאלה? השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

 

Comments


bottom of page