איך מגיעים לצ'ט עם נציג אנושי של פייסבוק?

יצרת מודעה, השקעת בקופי, שמת הנעה לפעולה ותיבלת עם גרפיקה פגז. ואז... המודעה נפסלה 🤯


מי מאיתנו לא היה במצב המעצבן הזה?!


אז מה עושים?

מהניסיון שלי, ישנן 3 דרכים מרכזיות לפתור את הבעיה הזו:

1. מדיניות הפרסום ותיקון מודעה.

2. ערעור על מודעה.

3. פנייה לנציג שירות בצ'ט.


כמו כן, חשוב לשים לב לשני דברים נוספים!

- ריכוז מידע מראש כדי שנוכל לקבל מענה מהיר ויעיל.

- מה לא לעשות וממה להימנע!
היכרות עם מדיניות הפרסום של פייסבוק

קודם כל כדאי שתכירו היטב את מדיניות הפרסום של פייסבוק, כי סביר להניח שהסיבה שהמודעה שלכם נפסלה היא שעברתם על אחד מהנהלים שמפורטים בה.


אני לא נכנס לפירוט המדיניות כי זה יכול למלא מאמר נפרד שלם, אבל מומלץ לבקר בדף המדיניות ולהכיר אותו. קל מאוד לנווט בו בעזרת התפריט הצידי, ואם נכנסים לתוך הסעיפים השונים, ניתן אף לראות דוגמאות לדברים שמותר ואסור לפרסם.


בכל אופן, כאשר מודעה נפסלת, כדאי ורצוי להבין בגין מה היא נפסלה! איך עושים את זה?! נכנסים למנהל המודעות (Ads Manager), מקליקים על המודעה שנדחתה ולוחצים על עריכה (Edit). בתוך ממשק העריכה תוכלו לראות את הסיבה שהובילה לפסילת המודעה (בשלב זה רצוי לגשת למדיניות הפרסום ולקרוא על אותו נוהל עליו עברתם.


סיבת הפסילה בתוך מסך עריכת המודעה במנהל המודעות
סיבת הפסילה בתוך מסך עריכת המודעה במנהל המודעות

בשלב זה, כשאתם מצוידים במידע שהוביל לפסילה, צרו מודעה חדשה בה תיישמו את הדגשים שקיבלתם במדיניות הפרסום (מה מותר ומה אסור) ופרסמו אותה. ברוב המקרים פה יסתיים התהליך והמודעה שלכם תאושר (במידה והיא אכן תואמת את נהלי מדיניות הפרסום).


ערעור על מודעה

אופציה נוספת היא ערעור על מודעה.

אם אתם חושבים שהמודעה שלכם עומדת בתנאי מדיניות הפרסום של פייסבוק ושהיא נפסלה שלא בצדק, אתם יכולים לערער עליה, על ידי הקלקה על כפתור "בקש ערעור" (Request Review).


בקשת ערעור