ניהול קהילות חוצה פלטפורמות


ניהול קהילות חוצה פלטפורמות

אתמול הייתי בכנס השלישי של CLCTLV – קבוצת הפייסבוק הרשמית של מנהלי הקהילות בישראל בניהולם של רפי ברבירו וטליה תורג'מן: Facebook Community Leadership Circles: Israel.

במהלך הכנס שמענו הרצאת אורח מרתקת של Cepee Tabibian – משווקת בניו מדיה שמובילה את CLC מדריד והקימה את קהילת She Hit Refresh. נושא ההרצאה היה ניהול קהילות במספר פלטפורמות במקביל – מיומנות אותה ספי יישמה בהצלחה יתרה בקהילות שלה.

להלן עיקרי ההרצאה שלה לצד תוספות שלי... לשימושכם – תהנו :)

בבלוגפוסטים האחרונים שלי דיברתי הרבה על החשיבות של קהילת פייסבוק כמנוע לעסק וככלי שיווקי אדיר. כיום חברים כמיליארד וחצי משתמשים בקבוצות פייסבוק ברחבי העולם. פייסבוק העולמית התניעה את תכנית CLC במטרה לסייע למנהלי קהילות (מנק"לים), להכווין אותם ולהעצים את פעילותם במטרה ליצור מרחב ציבורי רלוונטי עבור חברי הקהילות. כיום פועלת התכנית ב-47 מדינות וב-109 ערים שונות ברחבי העולם.

כל מנהל קהילה יודע שניהול קבוצה בכלל היא משימה מורכבת, רגישה וסיזיפית שדורשת שעות עבודה רבות. הקהילה הופכת ל"בייבי" של המנק"ל ולרוב אף לחלק משמעותי מהחיים ומהזהות שלו.

בבלוגפוסט הבא אתן כלים שיקלו וייעלו את ניהול הקהילה, לצד טיפים לניהול חוצה פלטפורמות.


האם כדאי לפעול גם בפלטפורמות אחרות?

שאלת השאלות היא – למה? מדוע עלי להשקיע זמן בפלטפורמות אחרות כשמרכז הכח שלי ושל הקהילה שלי נמצא בפייסבוק? כמו כן, האם זה צעד חכם? האם פעילות במגוון מישורים עלולה להוביל לפיצול צפיות והורדת מעורבות הגולשים?

בקצרה – לא!

בהרחבה – חברי הקהילה שלכם לא נמצאים בפייסבוק כל הזמן. הקשב שלהם פרוס על פני שלל פלטפורמות שונות ואם אתם רוצים לתפוס אותם כל הזמן, עליכם להיות גם בפלטפורמות אלו.

כמו כן, לכל פלטפורמה יש אופי שונה, מטרות שונות והלך מחשבה שונה. פייסבוק היא מרחב חברתי-קהילתי מעולה. אינסטגרם לרוב מושתתת על תקשורת חזותית מבוססת תמונות. לינקדאין היא מרחב עסקי-תעסוקתי ובעלת אופי יחסית רשמי. פודקאסט מבוסס על אודיו ולא ויז'ואל. טוויטר הוא מרחב יותר נינוח ויומיומי וואטסאפ מתאימה יותר להעמקת קשרי קהילה או תיאומים בעולם שמחוץ לפייס.

הנחת היסוד היא שהקהילה שלכם נמצאת היכן שהחברים שלכם משוחחים.

זה נשמע ברור מאליו, אך בפועל זה לא. גם אם נדמה לכם שהאנשים שלכם נמצאים בעיקר בפייסבוק, הם נמצאים בזמנים שונים ובסיטואציות שונות בפלטפורמות אחרות.

איפה הקהל שלכם נמצא? איך תדעו? פשוט תשאלו את הקהילה שלכם!

נכון שקבוצת הפייסבוק היא העוגן - שם לרוב אזור הנוחות שלכם (וכנראה גם של הקהל שלכם). אבל החוכמה היא להזרים טראפיק מהקבוצה לפלטפרומות אחרות ולהיפך. ניתן לאתר חברים פוטנציאלים שלא נמצאים בפייסבוק ולהעביר אותם מהפלטפורמה בה הם נחשפו אליכם, לקהילה שלכם בפייסבוק. פעילות שכזו יוצרת שלם שעולה על סך חלקיו. ככל שנשכיל לתפוס יותר תשומת לב, כך יש לנו יותר השפעה ומעמד בקרב חברי הקהילה שאנו מנהלים.

השאלה הבאה שצריכה להישאל היא – מהן נקודות החוזק שכם? איפה אזור הנוחות שלכם?

האם נוח לכם יותר מאחורי מיקרופון? אולי שווה לכם להתניע פודקאסט.

אתם עוברים מסך? מרגישים טבעי מול מצלמה? פתחו ערוץ יוטיוב, תתקשרו בעזרת לייבים בפייסבוק ואינסטגרם או העבירו מסר בצורה ממוקדת באינסטגרם סטורי.

נ