המדריך המלא לפרסום באינסטגרם ולהגדלת עוקבים באינסטגרם


בתחילת 2019 כתבתי מאמר על שיטות להגדלת עוקבים באינסטגרם שהגיע במהרה למקום הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל 👏👏👏


מאז עבר לא מעט זמן ודברים רבים השתנו. לכן החלטתי לעדכן את המאמר ולהוסיף לו עוד הרבה דברים שחשוב שתכירו בכל מה שקשור לפרסום באינסטגרם בכלל, והגדלת עוקבים בפרט.


לרשותכם תפריט ניווט במאמר:

חלק א': נתונים שחשוב להכיר

חלק ב': תוכן, נראות ושימוש נכון בהאשטאגים

חלק ג': הגדלת עוקבים ידנית או עם בוט

חלק ד': קידום ממומן ומשפיענים להגדלת חשיפה והגעה לקהלים מדויקים

אבל לפני הכל... קצת מספרים>>


חלק א': נתונים שחשוב להכיר

דפוסי שימוש ברשתות חברתיות בעולם ובישראל:

נכון ל-2020 יש בעולם קצת יותר מ-4 וחצי מיליארד גולשים באינטרנט, מתוכם, מעל 4 מיליארד עושים שימוש תדיר ברשתות חברתיות (נתון מדהים שממחיש את הכח האדיר של הרשתות החברתיות, שפשוט המציאו את האינטרנט מחדש).נתוני שימוש ברשתות חברתיות ברחבי העולם בשנת 2020
נתוני שימוש ברשתות חברתיות ברחבי העולם בשנת 2020

בראש הפירמידה עדיין עומדת פייסבוק בעוז עם 2.7 מיליארד משתמשים חודשיים, וואטסאפ אחריה עם 2 מיליארד משתמשים ואינסטגרם לא רחוק מאחור עם 1.16 מיליארד משתמשים.


ומה קורה בארץ? אצלנו המצב דיי שונה וניתן לראות בבירור את הכח העולה של אינסטגרם (לעומת פייסבוק שמאבדת מכוחה, בעיקר בקרב הצעירים). אגב, מעניין לראות שפלח האוכלוסייה החזק ביותר באינסטגרם הוא גילאי 25-34 (כשליש מהמשתמשים החודשיים בארץ ובעולם). נתון זה שוב מוכיח שאינסטגרם היא מזמן לא פלטפורמה של צעירים וממחיש את תהליך ההתחזקות של גילאי 20-30 פלוס, במקביל לתהליך העזיבה של בני הנוער את האפליקציה לטובת פלטפורמות אחרות (למרות שבני נוער בהחלט עדיין חזקים גם באינסטגרם, כפי שניתן לראות בגרף מטה>>

פילוח שימושים ברשתות חברתיות בישראל בשנת 2020
פילוח שימושים ברשתות חברתיות בישראל בשנת 2020


אז כמה ישראלים באמת משתמשים באינסטגרם?

מתוך כ-6.7 מיליון משתמשים באינטרנט בישראל, נכון ל-2020 יש באינסטגרם 3.7 מיליון משתמשים חודשיים ו-2.2 מיליון משתמשים יומיים. חשוב לשים לב גם לאופן בו ישראלים עושים שימוש בפלטפורמה – הנתונים מלמדים אותנו גם עד כמה חזק השימוש בסטורי: 3 מיליון ישראלים עושים בו שימוש בתדירות חודשית ו-1.7 מיליון ישראלים משתמשים בו על בסיס יומי. כמו כן, ישראלי ממוצע מבלה באינסטגרם כ-15% משעות העירות שלו: כ-2.6 שעות ביום.