top of page
12.jpg

קמפיין צפיות: יותר חשיפה בפחות כסף!

החלום של כל מפרסם, בין אם הוא איש מקצוע ובין אם אדם פרטי או בעל עסק, הוא להגיע למקסימום חשיפה במינימום הוצאה כספית. למקדמים מנוסים יש שלל שיטות ואסטרטגיות להשיג מטרה זו, ואחת מהן היא שימוש בקמפיין צפיות שמוזיל משמעותית את עלות החשיפה. כדי להדגיש את היתרונות של קמפיין זה, נבחן לפני כן את האלטרנטיבה הנפוצה ביותר.

קמפיין באנרים – וותיק ונפוץ, אך לאו דווקא הכי יעיל

אחד מסוגי הקמפיינים הנפוצים ביותר בפייסבוק הוא קמפיין "טראפיק" (Trafic), שמטרתו להעביר את הגולשים מנקודה A לנקודה B. כלומר, שליחתם מהאתר בו צפו בפרסומת (לרוב פייסבוק) ליעד אחר ברשת דוגמת האתר שלי, דף נחיתה וכדומה. אחד הפורמטים הנפוצים ביותר לקמפיין טראפיק הוא "מודעה בודדת" (Singel Image), או בשפה העממית "קמפיין באנרים". במודעה זו תוצג בכל פעם תמונה אחת בלבד בשילוב מלל, כאשר ניתן להעלות עד 6 תמונות בבת אחת (אך כל מודעה תוצג בנפרד, לאנשים שונים, במועדים שונים ובתדירות שונה). היתרונות של קמפיין זה הם פשטות (קל יחסית להקים אותו) ובנוסף הוא מתאים במיוחד ליצירת סטים של מודעות שיאפשרו תהליך אופטימיזציה. כמו כן, העלויות שלו יחסית נמוכות ויכולות לנוע בין 0.5 – 3.5 ₪ לקליק בממוצע, ולעיתים אף פחות (לאחר אופטימיזציה).

קמפיין צפיות ככלי להוזלת חשיפה

אחד הקמפיינים שאני הכי אוהב, ובו אני מרבה להשתמש כאשר אני רוצה להגיע לחשיפה גבוהה בעלות נמוכה הוא "קמפיין צפיות" (Singel Video). הוא פחות מתאים לשמש כקמפיין "טראפיק" אך מתאים במיוחד לייצר מעורבות גולשים (Engagements) וחשיפה. קמפיין זה לא מאפשר לנו לדחוף סרטוני יוטיוב (שכן יוטיוב היא המתחרה של פייסבוק), אלא סרטוני וידאו שהעלנו לפייסבוק בלבד. כמו כן, העלויות במקפיין זה נמוכות מאוד: 5 עד 10 אגורות לצפייה של מעל 3 שניות. לשם השוואה, אם היינו רוצים לקדם בפייסבוק סרטון יוטיוב היינו נפרדים מסכום גבוה אפילו פי 10 ויותר. פייסבוק יצרו את האופציה הזו בשנים האחרונות כאשר רצו להתחרות ביוטיוב על קידום ממומן של סרטונים ולהוות אלטרנטיבה ליוטיוב כרשת חברתית מבוססת סרטונים. מנתוני 2016 של פייסבוק עולה כי בכל יום מתפרסמים בפייסבוק כ-8 מיליארד (!!!) סרטונים. כמו כן, 75% מסרטונים אלו נצפים במובייל – מגמה נוספת אליה חשוב שנשים לב.

נתוני 2016 של פייסבוק
נתוני 2016 של פייסבוק

מקרה בוחן - סרטון לשיווק הרצאות תכנון פיננסי

כדי להמחיש את יכולותיו של קמפיין צפיות אציג לכם מקרה בוחן מתוך קמפיין של אחד הלקוחות שלנו. את הסרטון הבא ייצרנו עבור לקוח שמעניק שירותי תכנון פיננסי ומתמקד בהרצאות בתחום. היינו צריכים להנגיש תחום מאוד מורכב ולעיתים אף מרתיע, ולכן בחרנו ליצור סרטון אנימציה מבדר וקולע, באורך של דקה אחת בלבד, ובו 5 עובדות מדהימות שיכולות לחסוך לכל אחד מאיתנו הרבה כסף! בהוצאה צנועה של כמה מאות שקלים הצלחנו להגיע לחשיפה של כ-15,000 איש ומתוכם כ-10,000 צפיות של 3 שניות ומעלה. לאחר אופטימיזציה הוזלנו את עלות הצפיות מ-0.13 ₪ ל-0.7 ₪ פר צפייה של 3 שניות ומעלה (הוזלה של 50%). כמו כן, מעצם היותו קמפיין המעודד מעורבות גולשים, הייתה לנו חשיפה אורגנית יפה עקב שיתופים של גולשים, שהוסיפה לנו עוד אלפי צפיות.

הגודל כן קובע!

בפרסום דיגיטלי יש חשיבות מכרעת לאורך הסרטון. משך הזמן בו הגולש הטיפוסי יקדיש לכל פרסומת שלנו נמדד במאיות או שניות בודדות – הרי הוא מוצף באלפי פרסומות בכל יום! כמו כן, סטטיסטית רוב הגולשים לא יצפו בסרטון שלכם עד סופו ולמעשה אחוז הגולשים שיצפו בסרטון שלכם במלואו נמוך מאוד! בשל סיבה זו פייסבוק מגבילים את אורך הסרטונים שאפשר לקדם ומטילים "סנקציות" על סרטונים ארוכים. או במילים אחרות, ככל שהסרטון שלכם ארוך יותר, כך יצטמצמו המיקומים בהם פייסבוק יאפשרו לכם לפרסם. לדוגמה:

• אורך מקסימלי לסרטון בפייסבוק: עד 60 דק'. • אורך מקסימלי לסרטון ב- Audience Network: 5 – 121 שניות. • אורך מקסימלי לסרטון באינסטגרם: עד 60 שניות. • אורך מקסימלי לסרטוני In-Stream: 5-15 שניות.

סוף דבר

המסקנה אם כך ברורה – קמפיין צפיות מאפשר לנו להגיע לחשיפה גבוהה מאוד ביחס לאפשרויות האחרות ובעלות יחסית נמוכה. הוא מתאים במיוחד לייצר מעורבות של גולשים (לייקים, שיתופים, תגובות) ונהדר לייצור תודעה שיווקית (באז). כמו כן, ישנה עדיפות ברורה לייצר סרטונים קצרים, קולעים וחדים, דוגמת "טיזרים". אז בפעם הבאה שאתם מתלבטים איזה קמפיין להתניע – חשבו ברצינות על התנעת קמפיין צפיות.

 

את המדריך המלא לפרסום בפייסבוק כבר ראיתם? מזמינים אתכם להתרשם ולהעמיק - יש בו כל מה שאתם צריכים לדעת על התנעת קמפיין פרסום דיגיטלי בפייסבוק, לרבות סרטוני הדרכה, והכל בחינם לגמרי!

רוצים לקבל ליווי וייעוץ מקצועי אישי בתחום הפרסום הדיגיטלי? במתחם ההדרכה שלנו יעמדו לרשותכם סרטוני הדרכה מקוונים, חוברת הדרכה ותרגולים מעשיים. במסגרת ההדרכה נלמד אתכם בהרחבה את שיטת השלבים של Fuzz Designs להתנעת קמפיין פרסום בניו מדיה. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

רוצים טיפים נוספים על פרסום דיגיטלי? הירשמו לבלוג שלנו.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תפרגנו לנו בלייק לעמוד העסקי ואם בא לכם לשתף אז בכלל עשיתם לנו את היום :)

רוצים לכתוב לנו או לשאול שאלה? השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

 

Commentaires


bottom of page