top of page
12.jpg

איך יוצרים מודעת קנבס ולמה זה טוב? Canvas Adדוגמה למודעת קנבס של פייסבוק

מה זה מודעת קנבס? איך יוצרים אותה ולמה בכלל צריך אותה? לפני שנתחיל לדבר על היתרונות והחסרונות של סוג מודעה זו, חשוב לומר שהיא מיועדת אך ורק למשתמשי מובייל. זה לא אמור להרתיע אתכם שכן רוב התעבורה בפייסבוק מגיעה דרך המובייל. כך למשל בישראל לבדה, נכון ל-2016, כ-4.5 מיליון גולשים בפייסבוק עושים זאת מהנייד. עם זאת, חשוב שתבחנו האם הקהל שלכם מתאים לצרוך קמפיין מסוג זה. ניתן לבדוק את דפוסי השימוש של העוקבים שלכם דרך האדס מנג'ר או הסטטיסטיקות בדף העסקי ולקבל נתונים מוחשיים.

אז מה זה מודעת קנבס?

צפו במודעת קנבס לדוגמה, שעיצבנו עבור לקוח שלנו - בלינק הבא.

מודעת קנבס (Canvas) היא מודעת מסך רחב אשר לאחר הקלקה נפתחת על מלוא מסך המכשיר הנייד. למעשה זה מעין דף נחיתה בתוך הממשק של פייסבוק, בו ניתן לשלב מלל, סרטונים, ואף אפשרויות מתקדמות כמו עריכת רקעים, יצירת כפתורים, גלריית קרוסלה והצגת תמונה לפי הטיית המכשיר הנייד. עם קצת מיומנות ויצירתיות ניתן ליצור מודעות קנבס מהממות! לדוגמא, בקמפיין נדל"ן לשיווק מגרשים בהרחבה בקיבוצים של לקוח שלנו, בנינו מודעת קנבס בה היה ניתן לראות את הנוף מהמרפסת של הבית העתידי (אשר משקיף לגולן ולכנרת). הסלוגן של המודעה היה: "זה יכול להיות הנוף מהמרפסת שלך"). מודעת הקנבס הגיבה לזווית החזקת המכשיר הנייד: כאשר הלקוח הטה את הנייד ימינה ושמאלה, הרקע זז בהתאם (בדומה לתמונה ב-360 מעלות).

מודעת קנבס FACEBOOK CANVAS
מודעת קנבס שעיצבנו לשיווק הקליטה בקיבוץ תל קציר

יתרונות וחסרונות – למי זה מתאים בכלל?

יתרונות: בראש ובראשונה, מודעת קנבס מתאימה לקהלים שמשתמשים במכשירים ניידים בלבד. לרוב יהיה זה קהל צעיר ומודרני (אך לא בהכרח). היתרון המשמעותי ביותר של מודעת קנבס הוא בראש ובראשונה נראות – הן פשוט נראות נפלא! גמישות העיצוב והיכולות האינטראקטיביות המתקדמות יכולות לתת ערך מוסף רב אם עושים בהן שימוש נכון – שלם שעולה על סך חלקיו.

יתרון נוסף הוא היכולת ליצור מעין דף נחיתה, במיוחד במקרים בהם אין לנו יכולת לבנות דף מסודר או במקרים בהם אנו מפנים לאתר חיצוני עם מגבלות כאלה ואחרות (עיצוב בעייתי / עומס / ממשק לא מזמין וכדומה).

חסרונות: למרות האפשרויות הגרפיות והאינטראקטיביות המרשימות של מודעות קנבס, יש להן לא מעט חסרונות. יצירת מודעת קנבס אינה פשוטה כלל וכלל – היא דורשת מיומנות, יצירתיות והרבה ניסיון. כמו כן, משך הזמן שלוקח ליצור אותה ארוך משמעותית ממודעות אחרות ויכול לקחת אפילו מספר שעות (אם כוללים את תהליך העיצוב או יצירת הסרטונים).

נוסף על כך, מודעות קנבס באופן כללי עלולות להיות מעט יקרות יותר ממודעות אחרות (אך לא תמיד). לדוגמה, בתמונה שלפניכם ישנה השוואה בין קמפיין באנרים פשוט לקמפיין של מודעת קנבס עבור אותו לקוח עליו דיברנו (שיווק מגרשי נדל"ן בקיבוצים). אמנם שני הקמפיינים עבדו יפה מאוד וסיפקו אלפי הפניות לאתר (קליקים), אך ניתן לראות בבירור שעלות הקליק של מודעת הקנבס היה כמעט פי שלוש מעלות קמפיין הבאנרים.

מודעת קנבס FACEBOOK CANVAS
השוואה בין מודעת קנבס למודעת תמונה סטטית

חסרון נוסף טמון במבנה שלהן: הן מאריכות את הדרך שהגולש עושה לפני שהוא מגיע ליעדו הסופי (דף נחיתה / אתר). תחילה הלקוח הפוטנציאלי נחשף לפרסומת שלנו, עוצר להביט בה ומקליק עליה (פעולה 1), לאחר הקלקה נפתחת המודעה על מלוא מסך הנייד ואם הצלחנו להניע אותו לפעולה, הוא יקליק על אחד הכפתורים (פעולה 2). לאחר ההקלקה בתוך המודעה הוא יגיע ליעדו הסופי – דף הנחיתה שם יאלץ לרוב להשאיר פרטים או לרכוש מוצר (פעולה 3). ככל שיש יותר שלבים או פעולות שעל הגולש לבצע בדרך, ירד יחס ההמרה ואנו עלולים לאבד גולשים חסרי סבלנות.

איך יוצרים מודעת קנבס?

ניתן ליצור מודעת קנבס עבור רוב הקמפיינים של פייסבוק, החל מקמפיין באנרים, קמפיין צפיות, וכדומה. תחילת התהליך זהה לחלוטין לכל קמפיין אחר בשלבים הראשונים (בחירת מטרת הקמפיין, תזמון, מיקום, תקציב וכדומה). כאשר מגיעים לשלב בחירות פורמט המודעה (סרטון / קרוסלה / תמונה) תופיע לנו אפשרות להוסיף "חוויית מסך רחב".

איך יוצרים מודעת קנבס?
איך יוצרים מודעת קנבס?

ברגע שנסמן את אופציית "Add a fullscreen Canvas" יפתח חלון הקנבס, בו נוכל לבחור מבין מגוון אפשרויות. פייסבוק מעמידים לרשותנו מספר טמפלטים בהם ניתן להשתמש כבסיס לשינויים. מומלץ לפחות בהתחלה לבחון אותם כדי ללמוד על האפשרויות ואופן השימוש המומלץ בהן.

מתחת לטמפלטים מופיעה אפשרות נוספת – יצירת מודעת קנבס "מאפס", תחת הכפתור: Use the advanced Canvas builder. אני אישית מעדיף להתחיל מדף נקי ולכן לרוב מוותר על הטמפלטים (בעיקר כדי לא ליצור שוב פרסומת שנראית כמו מיליון פרסומות אחרות).

advanced Canvas builder
מרכיבי מודעת הקנבס
מרכיבי מודעת הקנבס

בתוך ממשק ה"קנבס בילדר" נוכל לבחור לצפות בסיור קצר של פייסבוק, אשר יעבור איתנו על האפשרויות ומיקומי הכפתורים. שוב, למתחילים זהו שלב מומלץ ביותר. בצד שמאל למעלה יופיע כפתור עגול כחול ובתוכו פלוס לבן – זהו כפתור הוספת מרכיבי המודעה. לחיצה עליו תאפשר לנו להוסיף את המרכיבים הבאים: כפתור, קרוסלה, תמונה, תיבת טקסט, סרטון והדר (בו נוכל להטמיע לוגו). כל אחד מהמרכיבים הללו הם "קליקבילים", כלומר ניתן לשתול בהם לינקים המפנים לאתרים חיצוניים.

טיפים לעיצוב מודעת קנבס

מודעת קנבס FACEBOOK CANVAS

הקפידו לשמור בכל מספר דקות.

עשו שימוש יצירתי בסרטונים או קרוסלה ככלים להצגת מידע באופן אינטראקטיבי.

השתמשו בסרטון קצר ומגרה שיניע את הגולשים להקליק על המודעה ולעבור למסך הקנבס המלא.

צרו קמפיין מקביל שאינו קנבס, אך זהה לחלוטין בכל שאר הפרמטרים, וערכו ניסוי שטח לבחינת יעילות המודעה אל מול אופציה חלופית (אופטימיזציה).

צפו במודעת קנבס לדוגמה, שעיצבנו עבור לקוח שלנו - בלינק הבא.

 

את המדריך המלא לפרסום בפייסבוק כבר ראיתם? מזמינים אתכם להתרשם ולהעמיק - יש בו כל מה שאתם צריכים לדעת על התנעת קמפיין פרסום דיגיטלי בפייסבוק, לרבות סרטוני הדרכה, והכל בחינם לגמרי!

רוצים לקבל ליווי וייעוץ מקצועי אישי בתחום הפרסום הדיגיטלי? במתחם ההדרכה שלנו יעמדו לרשותכם סרטוני הדרכה מקוונים, חוברת הדרכה ותרגולים מעשיים. במסגרת ההדרכה נלמד אתכם בהרחבה את שיטת השלבים של Fuzz Designs להתנעת קמפיין פרסום בניו מדיה. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

רוצים טיפים נוספים על פרסום דיגיטלי? הירשמו לבלוג שלנו.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תפרגנו לנו בלייק לעמוד העסקי ואם בא לכם לשתף אז בכלל עשיתם לנו את היום :)

רוצים לכתוב לנו או לשאול שאלה? השאירו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם.

 

Comments


bottom of page