כמה אתה לוקח? מה?! כל הסכום מראש?!


חוזה לדוגמה למעצבים

"תגיד... מה חשוב שיהיה בחוזה?" / "אי אפשר לגבות את התשלום מראש... זה לא ריאלי!" / "אין מצב שהלקוחות שלי יסכימו לשלם מראש!" / "אם אני אגבה יותר כסף אני אאבד חצי מהלקוחות שלי!"

מאני-מזומני

בבלוג הבא אעסוק בסוגיה רגישה אצל פרילנסרים בכלל ומעצבים בפרט... כסף וחוזים! את המשפטים הללו יצא לי לשמוע כל כך הרבה פעמים מפי קולגות ובכל פעם הרגשתי צורך עז להבהיר להם שהמצב לא חייב להיות כך! אז החלטתי לכתוב בלוג בו אתייחס למספר נקודות חשובות הקשורות לכסף ולהתנהלות מול לקוחות... אז מה יהיה לנו:

- למה גביית התשלום מראש טובה לך כאיש מקצוע, אך גם ללקוח שלך?

- מדוע לא צריך לפחד להעלות מחירים ומדוע לא צריך לכעוס על קולגות שמתמחרים בזול?

- איך מעגנים את כל הדברים החשובים בחוזה מסודר?

יאללה... בואו נתחיל...


הכווייה הראשונה שלי!

אתחיל מסיפור אישי...

וידוי: מעולם לא למדתי בשום מסגרת פורמלית את התחום! לא למדתי עיצוב או תוכנות גרפיות וגם לא למדתי פרסום דיגיטלי בשום מוסד אקדמי. אני אוטודידקט ואת כל הידע המקצועי שלי רכשתי בעצמי "דרך הרגליים" בעזרת למידה מהרשת ומקולגות שסייעו לי להתקדם ועל-ידי המון התנסות מעשית.

את הכניסה שלי לעולם העיצוב עשיתי כשהחלטתי שנמאס לי לשלם למעצבים אלפי שקלים עבור מיתוג הלהקה שלי (הקציצות של לידיה... כן כן... שם מפגר:) - הוצאנו במצטבר מעל 100,000 ₪ על הלהקה במסגרת הפקת שני האלבומים הראשונים שלנו והכסף פשוט נגמר. בשלב זה החלטתי שאשתמש בפוטושופ CS5 (!) של אבא שלי ואנסה לעצב את חוברת האלבום השני בעצמי. לאחר הפצת התוצרים ברשת פנתה אלי חברת יח"צ שאהבה את העיצוב וביקשה שאתחיל לעצב עבורה ועבור הלקוחות שלה. הסברתי להם שאני לא מעצב ושסתם עיצבתי למטרות אישיות אך הם החליטו להעסיק אותי ומשם העבודות החלו לזרום. לאט לאט התמקצעתי בפן הטכני אך נותרתי חובבן בתחום ההתנהלות העסקית. לא עבדתי עם חוזה מסודר ולא באמת ידעתי מה אמור להופיע בו. בתום שנה של עבודה הסתבר שהחברה לא שילמה לי 6,000 ₪ שהיו חייבים לי ולמרות בקשותיי החוזרות ונשנות חלפו חודשים רבים עד שראיתי את הכסף. בתום החווייה הלא נעימה אך המחשלת הזו הגעתי לשתי תובנות מהותיות שהפכו לכללי ברזל בהתנהלות שלי מול לקוחות:

1. תמיד לעבוד עם חוזה מסודר.

2. תמיד לגבות את התשלום מראש.


מה חשוב שיהיה בחוזה? נו... תן לי כבר חוזה לדוגמה!!

נתחיל מהסוף... אתם לא באמת חייבים חוזה. (מה?! אבל אמרת...)

רוב הסיכויים שלא באמת תממשו את איום התביעה בגין הפרת חוזה ולמען האמת חוזה הוא לא מסמך הכרחי שכן גם תיעוד התכתבות בדוא"ל או בוואטסאפ קבילים בבית־משפט.

אז למה בכל זאת לעולם לא אתחיל פרויקט ללא חתימה על חוזה? ראשית חוזה מהווה הצהרת כוונות ותיאום ציפיות - אני מפרט בו את על הדברים שחשובים לי למען הסר הספק ומבצע יישור קו מול הלקוח. בצורה כזו הוא לא יכול להגיד "לא ידעתי... לא שמעתי...". הכל כתוב בחוזה ולכן אין מקום לאי הבנות. תהליך העבודה, הדגשים וההתניות מפורטים לפרטי פרטים.

שנית, חוזה הוא אכן מסמך משפטי ועצם החתימה עליו יוצרת הרגשה של מחויבות - זה רשמי, זה מקצועי וזה מחייב.

שלישית, כאשר אני נתקל בלקוח "סרבן", והיו לי כמה כאלה, אין כמו הטריק הישן: אני מזכיר לו שהוא חתום על חוזה ואם זה לא מספיק אני שולח לו מכתב התרעה לפני תביעה, חתום על־ידי עו"ד. זה כמעט תמיד עושה את העבודה. אני אישית מעולם לא גררתי לקוח לבית־משפט בשל כך.

אז מה חשוב שיהיה בחוזה? קודם כל... קבלו חוזה לדוגמה. ועכשיו, קבלו את עיקרי הסעיפים החשובים בעיני:

ציון שמות החותמים ותפקידם בתחילת ובסוף החוזה + חתימה בתחתית כל דף בראשי-תיבות. אני ממליץ גם לעבור על סעיפי החוזה יחד עם הלקוח ולהסביר אותם בצורה ברורה.

הגבלת הצעת המחיר בזמן (לרוב 30 יום).