חדשות חמות ופיצ'רים חדשים למנהלי קהילות פייסבוק


אתמול (7.2.19) נערך כנס במטה פייסבוק בקליפורניה בו פורסמו מספר עדכונים ופיצ'רים חדשים שיעשו למנהלי קהילות פייסבוק חיים הרבה יותר קלים (ויעילים). חשוב לציין שהמידע הרשמי של פיצ'רים אלו מתפרסם אך ורק בקבוצת הפייסבוק הרשמית של מנהלי הקהילות בישראל בניהולם של רפי ברבירו וטליה תורג'מן: Facebook Community Leadership Circles: Israel. אז אם אתם אדמינים - אתם יותר ממוזמנים להצטרף ל-CLCTLV! מומלץ בחום :)

להלן עיקרי העדכונים:

לפניכם עיקר הפיצ'רים והשינויים שפורסמו בכנס. חלקם מהווים שיפור של הממשק הקיים וחלקם חדשים לחלוטין.

עריכת פוסטים כמו ב-WORD

עריכת פוסטים כמו בוורד WORD
עריכת פוסטים כמו בוורד

מהיום, אדמינים יקבלו אפשרויות עריכה מתקדמות לעריכת הפוסטים שלהם, בדומה למעבדי תמלילים דוגמת וורד. בין השאר יהיה ניתן להבליט טקסט (BOLD), להטות (ITALIC), להוסיף כותרות מובלטות (HEADER), למספר סעיפים ובולטים וכדומה.

שיפור ממשק אישור פוסטים ואכיפת חוקים

מעתה יהיה ניתן להשיב לפוסט שדורש אישור בפיצ'ר ייעודי בלי לשלוח לכותב הפוסט הודעה בפרטי. במידה והפוסט עובר על כללי ונהלי הקבוצה, יהיה ניתן לסמן לו על אילו כללים עבר ולבקש ממנו לתקן.

שיפור ממשק אישור פוסטים ואכיפת חוקים
שיפור ממשק אישור פוסטים ואכיפת חוקים

טיפול בתגובות פוגעניות

אחת המשימות הכי חשובות וגוזלות זמן של מנהל קהילה היא טיפול בתגובות פוגניות שלא הולמות את ערכי ונהלי הקבוצה. מעתה יהיה ניתן לסמן תגובות פוגעניות ולהתריע בפני כותב התגובה שהוא עובר על נהלי הקבוצה. כך ניתן לשלוח התרעה לחבר קבוצה לפני מחיקתו מבלי לשלוח לו הודעה בפרטי.

טיפול בתגובות פוגעניות
טיפול בתגובות פוגעניות

השהיית חבר קהילה

מה עושים עם חבר שעובר על הנהלים באופן תדיר? זו כבר שאלה של התנהלות וקווים מנחים - ניתן כמבן להסיר, לחסום ולשלוח הודעות פרטיות. כלי נוסף ויעיל במיוחד הוא השהיית פעילותו של חבר קבוצה בגין הפרה למשך 7 שעות עד 7 ימים. המקבילה הפייסבוקית של "שב בפינה" :)

השהיית חבר קהילה
השהיית חבר קהילה

ניטור פעולות אדמין ומודרייטורים

השהיית חבר קהילה

פיצ'ר זה קיים כבר בחלק מהקבוצות ומאפשר לייעל את ניטור פעילותם של אדמינים ומודרייטורים. בניגוד למצב הקודם בו נדרשנו לגלול מטה עוד ועוד עד שאיתרנו את הפעולה המבוקשת, כעת ניתן לאתר פעולה לפי תאריך, תפקיד המבצע ופילטרים נוספים.

שיפור בחיפוש וסינון בקשות הצטרפות