top of page
12.jpg

הגדלה פי 2 ופי 4 במידג'רני ובמחוללי תמונות נוספים


מידג'רני ממשיכה לשחרר שיפורים ועדכונים משמעותיים (ורצויים), כדי להעצים את היכולות והוורסטיליות של המחולל שלהם. ב-19.10.23 הם שחררו שני אפסקיילרים חדשים שמגדילים ומחדדים תמונה שג'ונרטה פי 2 ופי 4. אז מה חשבתי על השדרוג, מה היתרונות והחסרונות שלו ואיך הוא עומד אל מול אפסקיילרים חיצוניים (חינמיים ובתשלום)? הכל במדריך הבא...

הגדלת וחידוד תמונות במידג'רני ובכלים נוספים
הגדלת וחידוד תמונות במידג'רני ובכלים נוספים

אני כותב את המדריך הזה בשבוע השלישי למלחמת חרבות ברזל ויש בזה משהו מעט טראפיוטי. ההבנה שאצלנו אמנם יש מלחמה, אך העולם ממשיך בשלו מאלצת אותנו לבחור בחיים ולבחור לא להישאר מאחור. וזה בדיוק מה שתקבלו פה - מדריך מקצועי, מקיף שמשווה בין מספר כלים ובוחן את היעילות שלהם אל מול השדרוג החדש של מידג'רני.


לשימושכם תוכן עניינים של המאמר - לחצו על הפרק המבוקש כדי לנווט בקלות במסמך:


אבל לפני הכל - חשוב שתישארו מעודכנים:


כפתורי ההגדלה של מידג'רני

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על כפתורי ההגדלה של מידג'רני (שנכנסו לתוקף ב-19.10.23)


כמה הם מגדילים?

לאחר הגדלת תמונה עם כפתורי U1-4 בגרסה 5 ומעלה (כולל גרסת NIJI) יופיעו לכם שני כפתורים חדשים (הגדלה פי 2 והגדלה פי 4).

כפתורי ההגדלה של מידג'רני
כפתורי ההגדלה של מידג'רני

ככה זה נראה לאחר ההגדלה:

midjourney upscalers
השוואה בין ההגדלות השונות במידג'רני

מוזמנים להעיף מבט בהשוואה הבאה - מהבדיקה שלי עולה שההגדלה פי 2 עושה עבודה מצוינת וטובה יותר מההגדלה פי 4 (למרות שגם היא עושה עבודה טובה). להמחשה, צפו בתמונות מטה>>

השוואה בין ההגדלות השונות
השוואה בין ההגדלות השונות - מומלץ להגדיל את התמונה
השוואה בין ההגדלות השונות
השוואה בין ההגדלות השונות - מומלץ להגדיל את התמונה
השוואה בין ההגדלות השונות - מומלץ להגדיל את התמונה
השוואה בין ההגדלות השונות - מומלץ להגדיל את התמונה

ומה אם מדובר בתמונה ישנה?

אם מדובר בתמונה ישנה שנוצרה לפני העדכון, ניתן להשתמש בפקודה /show ולרשום לאחריה את ה-Jobid של התמונה הישנה.

הקפצת תמונה ישנה
הקפצת תמונה ישנה

כדי לגלות את ה-Jobid של תמונה ישנה, רחפו עם העכבר מעל התמונה, לחצו על האייקון של האימוג'יז ולחצו על האייקון של המעטפה (אם אתם לא רואים אותו, רשמו בשורת החיפוש ENVELOPE). ראו תמונה מטה>>

לחצו על אייקון האימוג'יז בצד ימין למעלה ואז על המעטפה
לחצו על אייקון האימוג'יז בצד ימין למעלה ואז על המעטפה

לאחר שתלחצו על המעטפה, מידג'רני יקפיץ לכם את התמונה הישנה בצירוף מספר הסיד וגם את ה-Jobid שלה. פשוט העתיקו אותו, הפעילו את פקודת /show והדביקו את ה-Jobid בתוך התיבה השחורה (ראו תמונה מטה).

העתיקו את הקוד והדביקו אותו במקום המתאים
העתיקו את הקוד והדביקו אותו במקום המתאים

לאחר שתעשו זאת, מידג'רני יציג לכם את התמונה הישנה בצירוף שני כפתורי ההגדלה החדשים (ראו תמונה מטה).

התמונה הישנה עם כפתורי ההגדלה החדשים
התמונה הישנה עם כפתורי ההגדלה החדשים

מה הרזולוציה שנקבל לאחר ההגדלה והאם זה מתאים לדפוס (פרינט)?

חשוב לציין שהרזולוציה שמתקבלת מכל אפסקייל במידג'רני היא רזולוציית WEB של 72 DPI. בפרינט לרוב משתמשים ברזולוציה של 300 DPI. עם זאת, ההגדלה פי 4 היא בהחלט הגדלה משמעותית וברוב המקרים זה יביא את התמונה לגודל שאפשר לעבוד איתו. אם יש לכם גישה לתוכנות עריכה כמו פוטושופ או אילוסטרייטור, תוכלו לפתוח קובץ חדש בגודל הרצוי וב-300 DPI ולהעביר אליו את התמונה המוגדלת. אם אין לכם גישה, תוכלו להעביר את הקובץ המוגדל לבית הדפוס או למעצב שלכם וסביר שהם יוכלו להסתדר איתו.
הגדלת תמונה ע"י הפיכתה לתמונה וקטורית

אופציה נוספת היא להפוך את התמונה לוקטורית (כלומר תמונה שלא מבוססת על פיקסלים אלא על דאטה מספרי - גרפיקה וקטורית שמושתתת על נוסחאות מתמטיות השולטות בסידור הנקודות והקווים). המשמעות היא שתוכלו להגדיל את התמונה למעשה עד אין סוף (שכן היא לא מבוססת על פיקסלים אלא על ערכים מספריים).


אני ממליץ להשתמש ב"וקטורייזר" (vectorizer.ai) - כלי AI חינמי נהדר שהופך תמונות "רגילות" לתמונות וקטוריות. הוא סופר פשוט ונוח לשימוש, ויש לו מגוון רחב של אפשרויות הורדה. חשוב לציין - כלי זה מתאים בעיקר לתמונות עם עיצוב שטוח ו/או תמונות עם מראה וקטורי (איורים / אילוסטרציות). הוא לא יעבוד טוב על תמונות ריאליסטיות ו/או על תמונות עם גראדייאנטים (מעברי צבע הדרגתיים). ראו דוגמאות מטה:


עיבוד עם וקטורייזר לתמונה וקטורית - תוצאה טובה
עיבוד עם וקטורייזר לתמונה וקטורית - תוצאה טובה
עיבוד עם וקטורייזר לתמונה ריאליסטית - תוצאה לא טובה
עיבוד עם וקטורייזר לתמונה ריאליסטית - תוצאה לא טובה

כלי AI חיצוניים להגדלה ולחידוד תמונות (אפסקיילרים חיצוניים)

לפני הכל, חשוב לציין שיש לי מאמר שלם שמשווה בין שלושה כלי הגדלה וחידוד תמונות, לרבות היתרונות והחסרונות של כל כלי - ממליץ לקרוא אותו בחום.


בכל אופן, להלן עיקרי הדברים (בהמשך המאמר תוכלו לראות גם דוגמאות משוות בין הכלים השונים).


לא חינמי, אבל עושה עבודה מצוינת: GIGA PIXEL

בעלות חד פעמית של 99$ תוכלו לרכוש את התוכנה GIGA PIXEL של TOPAZ LABS. לאחר התשלום, הכלי זמין לכם לשימוש חופשי וללא הגבלה (אין פה מנוי - זה תשלום חד פעמי). אגב, לחברה יש כלים נוספים כמו הסרת רעש, כלים שמתאימים לוידאו ועוד. שווה בדיקה.

הכלי מאפשר להגדיל תמונות משמעותית, לחדד אותן (כלומר לג'נרט את הפיקסלים החסרים) ולשפר את הרזולוציה של התמונה ב-600%!

GIGA PIXEL -TOPAZ
ג'יגה פיקסל של טופז לאבס - יקר אבל עושה את העבודה

הבחירה האישית שלי - וידמור VIDMORE

אני מאוד אוהב את וידמור (VIDMORE) הוא חינמי והוא עושה עבודה מעולה - הוא גם מגדיל (עד פי 8) וגם מחדד את התמונה. המערכת יודעת לג'נרט את הפיקסלים החדשים וכך "לשחזר" מידע שלא היה קיים שם לפני כן. למעשה הוא עושה את מה שג'יגה פיקסל עושה, רק בחינם. חשוב לציין שבתמונות של פנים (לרוב ברזולוציה נמוכה) הוא יג'נרט מחדש את הפנים ולעיתים הוא ישנה מעט את תווי הפנים (כל עוד אתם מודעים לזה ובודקים את התוצאה הסופית לפני שחרור ללקוח אז הכל אמור להיות בסדר). טיפ קטן-גדול: אם אני צריך להגדיל ולחדד כמות גדולה של תמונות, אני פשוט פותח את הכלי במספר לשוניות בתוך הדפדפן וזורק לכל אחד מהם תמונה אחרת (וכך אני לא צריך לחכות שהוא יסיים כל פעם תמונה אחת).

וידמור - גם מגדיל, גם מחדד והכי חשוב - חינמי
וידמור - גם מגדיל, גם מחדד והכי חשוב - חינמי

שימו לב לסרטון הבא, הממחיש את היכולות המרשימות של וידמור. העלאתי לאתר תמונה מפוקסלת (צילום מסך מתוך ראיון שלי ברשת 13 על בינה מלאכותית), הגדלתי פי 4 וחידדתי. הכל בלחיצת כפתור. מדהים!!גם ללאונרדו יש אפסקיילרים מרשימים! לא רק מידג'רני - לאונרדו (מחולל תמונות שמבוסס על סטייבל דיפיוז'ן) מכיל כמעט מיום היווסדו מגוון רחב של אפסקיילרים (כפתורי הגדלה), ולאחרונה שיחרר את הגרסה החדשה של האפסקיילרים שלו: אלכמי ריפיינר (Alchemy Refiner). הריפיינר מגדיל את התמונה פי 1.5 אך הוא גם משנה את הפרטים באופן דיי משמעותי, שכן הוא מג'נרט את התמונה מחדש. בניגוד למידג'רני שמקפיד לשמור על נאמנות לתמונת המקור, בלאונרדו נראה שינויים דיי דראסטיים בין תמונת המקור לתמונה המוגדלת.

Leonardo Alchemy Refiner
הגדלה בלאונרדו עם האלכמי ריפיינר

שימו לב לשינויים בין התמונה לפני ואחרי הריפיינר של לאונרדו...

לפני ואחרי אלכמי ריפיינר בלאונרדו
לפני ואחרי אלכמי ריפיינר בלאונרדו
מימין: לפני הגדלה | משאמל: אחרי הגדלה | שימו לב לשינויים בפרטים
מימין: לפני הגדלה | משאמל: אחרי הגדלה | שימו לב לשינויים בפרטים

אגב, יש לנו מדריך מקיף ביותר על לאונרדו, אותו קראו נכון להיום למעלה מ-10,000 איש! מוזמנים להעיף מבט - הוא חינמי לגמרי!סדנת מידג'רני במחיר מוזל (חינם לתושבי העוטף)

בואו להתמקצע וללמוד לעומק איך לתפעל את מחולל התמונות המוביל בעולם - מידג'רני Midjourney!

סדנת עומק בשני חלקים בה נצלול לעומק ונלמד את כל מה שצריך לדעת על הכלי המדהים הזה. לפרטים, סילבוס או הרשמה לחצו כאן.

הסדנה נכללת בקורס המלא (מחזור 45), במסגרתו מוקצים כרטיסים חינם לתושבי יישובי העוטף בכפוף לתקנון המבצע.השוואה בין ההגדלות של מידג'רני להגדלות בעזרת Giga pixel ו-Vidmore

לפניכם טסט שעשה בחור בשם Tim Woolworth (ביקשתי את רשותו לשתף). טים ג'ינרט תמונה של פיה - זה הפרומפט למי שתהה:

a faery with pink hair and neon wings, in the style of dc comics, at a bar, le fée verte, expressive, absinthe, hyper-detailed, --s 150 --V 5.2


לאחר מכן הוא הגדיל את הפיה פי 4 בעזרת כפתור ההגדלה המובנה בתוך מידג'רני. בהמשך הוא ביצע את אותו תהליך (הגדלה פי 4), אך הפעם בעזרת ג'יגה פיקסל. התוצאות לפניכם - מוזמנים לשפוט בעצמכם... (מומלץ ללחוץ על הגלריה ולהגדיל כדי לראות את ההבדלים).


עשיתי טסט דומה על התמונה של העין מתחילת המאמר. הפעם בחנתי את ההגדלות פי 2 ופי 4 של וידמור לעומת אלה של מידג'רני. התוצאות לפניכם - מוזמנים לשפוט בעצמכם...שורה תחתונה

אז מה עדיף? איך נדע באיזה כלי לבחור ומתי? אם תשאלו אותי, אלה התובנות שלי לאור הבדיקות המקיפות שביצעתי:

  • ברירת המחדל צריכה להיות הגדלה בתוך מידג'רני בעזרת הכפתורים החדשים.

  • אם אתם רוצים להגדיל תמונה שלא ג'ונרטה במידג'רני, כדאי להשתמש בוידמור, שכן הוא גם מגדיל, גם מחדד וגם חינמי.

  • ההגדלה הכי טובה במידג'רני היא X2. היא מביאה לתוצאות מדויקות יותר.

  • בלאונרדו אפשר להשתמש ב"אלכמי ריפיינר", אבל לקחת בחשבון שבניגוד למידג', הוא ישנה באופן דיי בולט חלקים מהתמונה, שכן הוא מג'נרט אותה מחדש. אם רוצים לשמור על מאפייני תמונת המקור ורק להגדיל, כדאי לעבור לוידמור.

  • ג'יגה פיקסל הוא אחלה כלי, אבל במציאות בה יש כלי AI חינמיים, אני לא רואה הצדקה לעלות של 99$.


רוצים טיפים נוספים?

 
רוצים ללמוד עיצוב בבינה מלאכותית?!

אין ספק שאנחנו בתקופה משוגעת - ימים טרופים עוברים עלינו. ועם זאת, בחרתי להמשיך את שגרת הקורסים (במתכונת גמישה יותר). אני מזמין אתכם להצטרף לקורס המקיף שלי (30 שעות אקדמאיות לאורך 30 מפגשים, כולל מבחנים, משימות תרגול, מדריכים כתובים והקלטות). השיעורים עוברים בזום בלייב (בכפוף לאילוצים ולהתפחויות), אבל יש גם הקלטה, כך שלעולם לא תפספסו כלום.


לאור המצב הוקצו כרטיסים חינם לתושבי יישובי העוטף שנפגעו, בכפוף לתקנון. לפרטים והרשמה - דברו איתי בוואטסאפ.

נוסף על כך - 10% מהכנסות מחזור 45 יתרמו לשיקום קיבוץ בארי ויישובי העוטף שנפגעו.

כמו כן, לאור הקושי הכלכלי והמצב הרגיש בתקופה זו, החלטתי לצאת בהנחה של 500 ₪ - ההנחה הגדולה ביותר שלי עד כה! למימוש ההטבה הזינו את קוד קופון: EVYA55 באתר הקורס.


הצטרפו לאלפי האנשים שכבר עברו את הקורס שלי - לחצו על התמונה והירשמו למחזור הקרוב.

 

אהבתם את מה שקראתם? התכנים שלי חינמיים לגמרי (וימשיכו להיות חינמיים!) אבל אם בכל זאת בא לכם לפרגן, אפשר לשלוח תשלום סמלי פה

 

קצת עלי...
אביתר אדרי - מרצה לבינה מלאכותית
אביתר אדרי

אני אביתר אדרי - הבעלים והמייסד של חברת הפרסום הדיגיטלי Fuzz New Media. מומחה לבינה מלאכותית ומרצה באקדמיה בתחום זה. מאחורי עשרות רבות של סדנאות והרצאות בבתי עסק, חברות, ארגונים, מוסדות אקדמיים וגופי תקשורת בארץ ובעולם בתחום הבינה המלאכותית (ואלפי משתתפים שכבר נכחו בסדנאות ובקורסים שלי). בין השאר אני גם מנהל את קבוצת המעצבים הגדולה בארץ ומתמחה במוניטיזציה ובשיווק בסושיאל (בדגש על פייסבוק ואינסטגרם).


אני עובד עם החברות הכי גדולות בארץ ובעולם: מיקרוסופט, פייבר, שטראוס, הארץ, רשת 13, סודה סטרים וזו רק טעימה קטנה...
רוצים לתאם סדנה או הרצאה לעסק?Comments


bottom of page