• אביתר אדרי

שלוש שיטות להגדלת כמות העוקבים באינסטגרםשיטות להגדלת עוקבים באינסטגרם, איך להגדיל עוקבים באינסטגרם
שלוש שיטות להגדלת כמות העוקבים באינסטגרם

היום כולם כבר יודעים - אינסטגרם היא רשת חברתית מובילה שכל מותג או עסק שמכבד את עצמו חייב להראות בה נוכחות! היא כבר מזמן לא הרשת של הצעירים או הרשת של הנשים. שנת 2018 היוותה שנת מפתח בצמיחה של אינסטגרם כרשת חברתית של כולם!

קצת מספרים...

ניתוח נתוני משתמשים בישראל (בשנת 2018) חושף שישנם כ-50% גברים לעומת כ-50% נשים (עם יתרון קל לנשים). כמו כן, בישראל ישנם כ-3.5 משתמשים חודשיים וכ-2 מיליון משתמשים יומיים. גם עסקים שמכוונים לקהל בוגר יותר יכולים למצוא תועלת רבה בפרסום באינסטגרם! דווקא בגילאי 25 עד 34 נמצאת הצמיחה הגדולה ביותר של משתמשים ברשת.

ועכשיו... איך עושים את זה? איך מגדילים את כמות העוקבים?

מה לא לעשות!

נתחיל ממה פחות מומלץ! כל מי שמשוטט באינסטגרם יודע שהיא ממלכת הבוטים. לא חלפו מספר שניות מרגע העלאת כל פוסט מתוייג שהוא וכבר צצות שלל תגובות עם אימוג'יז שכיחים כגון: 🔥,🚀,❤או 💪. תגובות שכיחות נוספות הן: "תמונה מהממת" או "אהבתי" (כמעט ללא כל קשר לתוכן התמונה). תגובות אלו כמעט תמיד משויכות לבוטים. כאן אנו נתקלים במחלוקת - יש מקדמים שיאמרו ששימוש נכון בבוטים יכול להביא תועלת אם הוא מתבצע עם ניטור יומי והנחיות מדויקות ולספק גם עוקבים איכותיים (אמיתיים). אני לא חולק עליהם, אך בתחום זה אני יחסית "אולדסקול" ומאמין בהבאת עוקבים "אמיתיים" על-ידי פעילות בקרב קהל איכותי ורלוונטי. מה שבטוח - כל מקדם שמבין טיפה בפרסום בניו מדיה יאמר לכם שבשום פנים אסור לקנות עוקבים בכמות סיטונאית - זה BIG NO NO!

איך מגדילים את כמות העוקבים?

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? אני דוגל בשילוב של 3 שיטות שהוכחו כיעילות לאורך זמן וסיפקו עוקבים איכותיים מתוך קהל היעד המוגדר.

1. שימוש נכון בהאשתאגים: אני יוצא מנקודת הנחה שאתם יודעים מה זה האשטאג ולכן לא אתעקב על זה (ואם לא, אז חיפוש קצר בגוגל ישלים לכם את הפער). גם כאן ישנן גישות רבות. ישנם מקדים שגורסים שאין לשלב יותר מ-10 תיוגים בכל פוסט ואחרים יאמרו שיש להשתמש במקסימום האפשרי - 30 תיוגים לפוסט. אני דוגל באפשרות השנייה.

אך לפני הכל ולפני שמתקדמים, יש לבצע מחקר תגיות (האשטאג) מסודר! ניתן להיעזר בתוכנות או אפליקציות חינמיות או בתשלום. אני אישית עובד עם LATER: תכנה מעולה לאוטומציה ותזמון פוסטים לפייסבוק ואינסטגרם שנותנת מגוון כלים שימושיים, כגון: כלים לניתוח סטטיסטיקות, כלים לאוטומציה של פוסטים בפיד, סטורי, ובפייסבוק וכמובן כלי למחקר תגיות.

בכל אופן, גולשים רבים מתפתים להתשמש בתגיות החזקות ביותר (אלו עם מיליוני עוקבים), אך זו טעות של מתחילים. בתגיות אלו ישנה תחרות אדירה והסיכוי שלכם להפיק מהן תועלת הוא נמוך מאוד. במקום תגיות אלו, אני ממליץ להשתמש בתגיות של פחות מ-500,000 עוקבים. כלומר, תגיות יותר נישתיות וממוקדות שכנראה שרלוונטיות יותר לקהל היעד שלכם (בהנחה ויצרתם פילוח ואיפיון מדויקים). לאחר שבניתם מספר שילובי תגיות, צרפו עד 30 לכל פוסט והקפידו לגוון מפוסט לפוסט. חשוב שיהיה "גרעין קשה" של תגיות שנותר זהה (כגון שם העסק, מיקום פיזי ותגיות נישתיות רלוונטיות) ומסביבו יש להחליף תגיות בהתאם לנושא הפוסט, הגרפיקה וכו'. כמו כן, בתוך ה-30 תיוגים מותר ורצוי לשתול מספר תגיות בודדות "חזקות" (של מיליוני עוקבים). יש שיאמרו שיש לשים 10 כאלה ויש שיאמרו פחות. אני אישית משלב 2-3 תגיות חזקות בכל פוסט.

טיפ נוסף, בהנחה והעסק שלכם מבוסס מיקום פיזי (כגון חנות) הוא שימוש בתיוג מבוסס מקום. למשל, העיר, הרחוב או היישוב בו נמצא העסק.

2. שיטת Follow4Follow: יש המון אפליקציות, בוטים ותוכנות שמבצעות אוטומאציה של פולואו4פולואו, אבל גם כאן אני חסיד של עבודת שטח ועבודת רגליים (או אצבעות במקרה הזה:)

בבסיסה של השיטה הזו עומד הרציונל שכאשר מישהו עוקב אחרי, כמעט אינסטנקטיבית אני אעקוב אחריו. ברור שזה לא חקוק באבן, אבל סטטיסטית זה עובד (ובטח שבמספרים גדולים).

גם כאן חשוב לפעול נכון ולא סתם לעקוב אחרי אלפי אנשים אקראיים. אני בטוח שלא תרצו שהפרופיל שלכם יציג שאתם עוקבים אחרי אלפי אנשים ולכם יש רק 120 עוקבים - זה מביך ולא מקצועי. מידתיות היא שם המשחק! אז איך עושים את זה נכון? גם כאן, הכל שאלה של מחקר מקדים. חשבו איפה הקהל שלכם נמצא, מה הוא אוהב, אילו תגיות רלוונטיות לו, באילו מיקומים פיזיים הוא נמצא וכן האלה. לכו למקומות האלה והתחילו לעקוב אחרי אנשים שעונים על פרופיל קהל היעד שלכם. אל תגזימו ואל תעקבו אחרי מאות אנשים בכל יום! כמו כן, בכל כמה זמן עברו על רשימת האנשים אחריהם אתם עוקבים ומחקו אנשים לא רלוונטיים ואנשים שלא עקבו אחריכם בחזרה. מדובר בעבודה סיזיפית אך היא מוכיחה את עצמה לאורך זמן ומספק תוצאות איכותיות.

3. קידום ממומן: אין מה לעשות... אם אתם מתייחסים לעסק או למותג שלכם ברצינות, יהיה עליכם להשקיע כסף כדי להרוויח כסף! גם כאן לא חייבים לשפוך אלפי שקלים כל חודש ואפשר להתקדם גם עם תקציב צנוע של מאות שקלים בחודש שיביאו עוקבים לחשבון. זה עניין של שינוי מחשבה: החליטו שאתם שמים בצד 200 ₪ כל חודש (לא סכום שאי אפשר לעמוד בו) והקצו אותו לקידום ממומן. התחילו מזה ולאט לאט הגדילו את הסכום בהתאם ליכולות וכמובן בהתאם לשיפור בתוצאות.


איך עושים את זה?

היום יש שלל אפשרויות. אם אתם מתחילים אתם יכולים לבנות קהל בסיס דרך האפליקציה של איסטגרם ולעשות קמפיין סטורי או קמפיין שמקדם פוסט כזה או אחר. הפנו את הקמפיינים לפיד שלכם וכך קהלים חדשים יחשפו אליכם. אם אתם מתקדמים יותר, אתם יכולים להתניע קמפיינים דרך מערכת הפרסום של פייסבוק (אדס מנג'ר). אפשר ליצור קמפיין טראפיק שמפנה ל-Url של חשבון האינסטגרם. חשוב להגדיר במיקומים שהקמפיין יופיע רק באינטסגרם פיד או באינסטגרם סטורי (כדי שאנשים יחשפו לקמפיין כשהם גולשים באינסטגרם בלבד). גם בקהלים אפשר ורצוי לגוון ולבצע טסטים. אפשר לטרגט את כל העוקבים אחרי הדף העסקי בפייסבוק ולבקש מהם לעקוב גם באינסטגרם. אפשר לפלח את הפיקסל באתר (רימרקטינג) ואפשר לבנות קהלי קאסטום מותאמים אישית או קהלי מעורבות. כמו כן, אפשר גם לבנות קהל מאפס או לנסות לוקאלייק. אין לדעת מה יעבוד הכי טוב אך סביר להניח שכל קהל מעורבות או רימרקטינג יניב תוצאות טובות (שכן מדובר באנשים עם זיקה לעסק או למותג שלכם) ובאופן כללי הייתי מציע להתחיל מטירגוט העוקבים אחרי הדף העסקי.

עוד כמה דברים שיכולים לעניין אתכם:

להרחבה על בניית קהלים, טירגוט ופילוח קהל יעד - ממליץ לקרוא את שני הבלוגפוסטים הבאים:

1. על טכניקת "צביעת קהל" כבר שמעתם?! 2. שיטת המשפך לפילוח קהל יעד מדויק.

למה להישאר רק באינסטגרם? אם אתם רוצים נוכחות חזקה בניו מדיה אתם צריכים לפעול במגוון פלטפורמות ורשתות חברתיות. ממליץ לכם לקרוא את הבלוגפוסט הבא: "ניהול קהילות חוצה פלטפורמות".

רוצים להתמקצע יותר?!

על "המדריך המלא לפרסום בפייסבוק" כבר שמעתם?! יש בו הכל! מדריכים וסרטונים - והכל בחינם לגמרי!! ישנה גם אפשרות לליווי מקצועי אישי וצמוד. דברו איתנו.

רוצים טיפים נוספים על פרסום דיגיטלי בפייסבוק או אינסטגרם? הירשמו לבלוג שלנו.

אהבתם את המאמר? נשמח אם תפרגנו לנו בלייק לעמוד העסקי ואם בא לכם לשתף אז בכלל עשיתם לנו את היום :)#פייסבוק #פאזדיזיינז #פאזניומדיה #fuzzdesigns #fuzznewmedia #פרסוםדיגיטלי #קידוםושיווקבניומדיה #קידוםושיווקבפייסבוק #פרסוםבפייסבוק #טיפיםלפרסוםבפייסבוק #אביתראדרי #המדריךהמלאלפייסבוק #המדריךהמלאלפרסוםבפייסבוק #איךמפרסמיםבפייסבוק #Instagram #הגדלתעוקביםבאינסטגרם #follow4follow #פולואו4פולואו #מחקרהאשתאגים #מחקרתגיות #אינסטגרםבוט #בוטים #יותרעוקביםבאינסטגרם #לייטר #טיפיםלפרסוםבאינסטגרם

©2017 כל הזכויות שמורות ל-Fuzz New Media - קידום ושיווק במדיה חדשה